Roleta może stanowić zarówno praktyczny oraz funkcjonalny dodatek, stanowiący wyposażenie wnętrza i zabezpieczający przed wpadaniem do pomieszczenia nadmiernej ilości światła, jak i ciekawy element aranżacji pomieszczenia. W zależności od rodzaju wybranych rolet nadasz wnętrzu zupełnie odmienny charakter. Nasza oferta obejmuje bardzo ciekawe, regulowane od góry i dołu rolety top down, marszczone pionowo i poziomo, wyjątkowo zdobne rolety kaskadowe oraz pasujące do każdego wnętrza, klasyczne rolety rzymskie. Dla zwolenników nietypowych dekoracji okiennych mamy w asortymencie rolety austriackie, lekko marszczone wzdłuż górnej krawędzi oraz rolety weneckie, układające się w bardzo efektowne fałdy. Dla tych, którzy wolą praktyczne rozwiązania proponujemy rolety typu dzień-noc, które pozwalają skutecznie regulować ilość światła dostającego się do pomieszczenia.

W naszym tak szybko pędzącym świecie odpoczynek to podstawa. Sen pozwala zregenerować się organizmowi, dzięki niemu zachowujemy zdrowie, energię i dobre samopoczucie. Nie zawsze mamy tyle czasu na wypoczynek, ile naprawdę potrzebujemy. Poznaj naszą ofertę na rolety.

Rolety duży wybór

Kiedy przystępujesz do aranżowania wnętrza ( np. mieszkania w Zamościu ), pojawia się przed Tobą wiele opcji do wyboru. Wśród nich są również te dotyczące okien. Zarówno jeśli urządzasz pokój dziecka, sypialnię czy też kuchnię, będziesz musiał/a zwrócić uwagę również na ten aspekt. Kiedyś nie myślano nad tym zbyt intensywnie, zawieszano wybrane często przypadkiem firanki. W obecnych czasach do kwestii wyglądu okien przywiązuje się znacznie większą uwagę. Również i Ty powinieneś/powinnaś głębiej się nad tym tematem zastanowić.

W ostatnich latach widoczny jest wzrost zainteresowania roletami. Dostępnych jest do wyboru mnóstwo różnych ich rodzajów, można wybierać spośród wielu materiałów, z których są one wykonane oraz kolorów. Należy zadbać o to, aby pasowały one do aranżacji danego wnętrza. Nie powinny stanowić elementu wyraźnie odstającego od reszty wystroju. Nie ma niestety uniwersalnych rolet, które pasują zarówno do urządzonego w tradycyjnym stylu gabinetu, jak i do minimalistycznie zaaranżowanej kuchni.

Oprócz funkcji dekoracyjnej rolety spełniają też inne, bardziej praktyczne funkcje. Możemy wymienić wśród nich ochronę przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem wnętrza oraz przesadnie ciekawymi spojrzeniami sąsiadów i osób przechodzących w pobliżu domu lub bloku, w którym mieszkamy.

Roleta kaskadowa rzymska
Rolety kaskadowe Zamość

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru rolet trzeba wziąć pod uwagę to, że okna zajmują w pomieszczeniach wiele miejsca, czasem więcej niż jedną ścianę. Mamy więc do czynienia z zagospodarowaniem dosyć dużej przestrzeni. Jeżeli nie jesteś pewny/a czy rolety, których montaż planujesz zamówić będą odpowiednie dla pomieszczenia, w którym mają się znaleźć, możesz poprosić o poradę specjalistów, np. pracowników Saloniku w Zamościu. Fachowo doradzą oni zarówno w kwestii wyglądu i rozmiaru rolet, jak i tego, czy dany model pasował będzie wizualnie do wystroju wnętrza. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z obsługą klienta Saloniku.