Łóżka Zamość Salon meblowy SalonikaSalonik w Zamościu oferuje szeroki wybór łóżek. Możecie Państwo liczyć na fachową poradę naszych pracowników, którzy pomogą Wam w wyborze takiego łóżka, które będzie najbardziej odpowiednie dla Was. Nasi fachowcy z przyjemnością odpowiedzą na każde Wasze pytanie dotyczące oferty Saloniku. Jesteśmy przekonani o tym, że będziecie bardzo zadowoleni z zakupionego u nas mebla i będzie on Wam służył przez długie lata.

 

SKLEP SALONIK Z ŁÓŻKAMI
GALERIA HOP STOP/obok Stokrotki/
ul.Hrubieszowska 9 / ZAMOŚĆ

 

W nim zasypiamy, śnimy, regenerujemy siły, ładujemy baterie na następny dzień, w nim budzimy się i witamy kolejny poranek. Łóżko – to ono sprawia, że wstajemy rześcy i wyspani, gotowi do działania, z energią potrzebną do nowych wyzwań i zadań. To tutaj oddajemy się przyjemnej lekturze w długie i ciemne zimowe wieczory, tu wracamy do zdrowia podczas choroby, tu wreszcie wyciszamy się i szukamy spokoju przed snem. Łóżko pozwala nam wygodnie odpoczywać, a tym samym wpływa na nasz nastrój, dobre samopoczucie i zdrowie. Właśnie dlatego powinno być przede wszystkim wygodne. W żadnym innym meblu ta konkretna cecha nie jest tak istotna.

Zakup łóżka

Nic dziwnego, że decydując się na zakup łóżka, stajemy przed niemałym dylematem. Zastanawiamy się więc jaki materiał jest najlepszy: rama drewniana, metalowa czy z płyty MDF? Rozmiar standardowy, a może królewski? Ze schowkiem na pościel? Tapicerowane czy proste? Wybór (szczególnie w naszym Saloniku w Zamościu) jest ogromny. Dlatego czasem dobrze jest zdać się na fachową poradę.

Wybieramy łóżka

Chociaż tak naprawdę to materac, stelaż i pościel w głównej mierze decydują o wygodzie podczas snu, sama rama też ma znaczenie. Musi być odpowiednio długa, przynajmniej 25 centymetrów dłuższa niż nasz wzrost. Dla jednej osoby wystarczy materac o szerokości zaledwie 80 centymetrów, ale ten metrowy zapewni większy komfort. Nie bez znaczenia jest również wysokość łóżka – powinna wynosić chociaż 25 centymetrów. Jednak dla osób, które mają problemy ze wstawaniem i ogólnie poruszaniem oraz dla seniorów zaleca się ułożenie materaca na poziomie nawet 60 centymetrów.

Kupując łóżko, warto zwrócić uwagę na to, czy ma zagłówek. Dzięki niemu poduszki nie zsuną się na podłogę, a podczas czytania czy odpoczynku w pozycji półleżącej będzie można się o niego wygodnie oprzeć plecami. Choć wydaje się to dziwne, odpowiednio wysoki zagłówek chroni też przed podmuchami i przeciągami, co jest szczególnie istotne dla osób, które rano wstają z łóżka z katarem.

Łóżka dla każdego

W ofercie naszego Saloniku z Zamościa znajdziecie Państwo szeroki asortyment łóżek różnego rodzaju, w tym łóżka dla dzieci. Spośród dostępnych modeli na pewno wybierzecie ten najlepiej odpowiadający Waszym potrzebom i pasujący do klimatu Waszej sypialni.

Łóżko to mebel pełniący niezwykle istotną rolę w naszym życiu, którego 1/3 spędzamy przecież we śnie. Dzięki niemu wypoczywamy po ciężkim dniu w pracy, aby rano wstać i rozpocząć kolejne zmagania z codziennością. To na nim wieczorami ( zwłaszcza jesienią i zimą ) czytamy książki, oglądamy ciekawe programy w telewizji, czy też po prostu ucinamy sobie poobiednią drzemkę. Musimy więc zadbać o to, aby zakupione przez nas łóżko zapewniło nam maksymalną możliwą wygodę. Jeżeli nie zagwarantuje nam ono możliwości relaksu, na pewno odbije się to z czasem na naszym zdrowiu.

Salon meblowy z łóżkami w Zamościu

Nie jest łatwo dokonać trafnego wyboru, ponieważ wybór łóżek w sklepach ( również w Saloniku w Zamościu ) jest naprawdę olbrzymi. Są takie w rozmiarze standardowym lub dużo większe i szersze. Można kupić łóżko z ramą wykonaną z drewna, lub metalu. Są takie, które zostały wykonane w stylu minimalistycznym, jak i te posiadające liczne zdobienia. Jak widać wybór odpowiedniego dla nas modelu powinien być poprzedzony przygotowaniami i zasięgnięciem porady ze strony ekspertów w tym temacie.

Ważną rolę w budowie łóżka pełni jego rama. Powinna ona mieć co najmniej 25 cm długości więcej, niż wynosi wzrost kupującego łóżko. Jeżeli chodzi o szerokość łóżka, metrowej szerokości materac powinien zapewnić optymalną wygodę. Wysokość łóżka powinna wynosić minimum 25 centymetrów, ale w przypadku osób starszych, mających problemy z poruszaniem się zalecana jest dla ich wygody niższa wysokość. Ważną kwestią jest również zagłówek, zapewnia komfortowe oparcie dla pleców, gdy oglądamy telewizję lub czytamy siedząc, w nocy stanowi podparcie dla głowy umożliwiające wygodny sen.